aa
Bij Payesyl is een artistiek stilleven gebouwd. De oude beschoeiings-palen worden daar zolang bij elkaar gezet.
Het vlotje met nog wat paalkoppen van de afgezaagde palen.
De voorraad palen en beschoeiingsplaten.
Er wordt verantwoord FSC hout gebruikt.
Verwijderen van alle planken die op en boven de waterlijn zitten. Als het onder water zit blijft het wel goed, het is vcooral de bovenkant die t6e lijden heeft.
Deels nieuwe palen, soms nieuwe beschoeiing.
De Tanjabuurt en de Dorpsstraat zijn een beetje een slagveld.
In dit hoekje zat het even niet mee. Uiteindelijk kostte het wandje bij de brug naar de Tanjabuurt een week werk.
De oude delen zijn verwijderd
Planken aan de achterkant om de grond tegen te houden
Planken aan de bovenkant en voorkant
En het is weer strak
"Ik snap al dat gedoe niet, baggeren tot 1.50 m terwijl m'n poten niet verder dan 5 cm komen. Maar ach, het levert een leuk zithoekje"
Geduldwerk, plank na plank, gat na gat boren. En op blijven letten want het blijft een klein vlotje met direct daaromheen water.
19 maart, het werk in de bebouwde kom zit er bijna op
De beschoeiing is klaar, de afwerking is in gang
De palen voor de stalten staan er alvast.
Afwerken van de walkanten (25 maart)
Bouwen van de stalten. Het zijn uiteindelijk geen stalten geworden zoals ze er ooit uitzagen. Die staken wat verder het water in en hadden drie treden waarvan de laatste vlak boven het water zat. Dat hebben we nog voor elkaar proberen te krijgen maar vond men in verband met de doorvaart niet zo handig. Jammer, maar het worden in elk geval wel leuke steigertjes met een klein stapje er aan.
En alvast voor de duidelijkheid: de steigers zijn bedoeld voor passanten, vissers, spelende kinderen en zo wat meer, maar niet om bootjes van Achlumers permanent aan af te meren....... Die kunnen zoals vanouds tegen de walkant liggen.